Морфологічні ознаки 

       Алое Вера це багаторічна трав’яниста рослина стовбур якої досягає 10-15 м в висоту і до 2 м в діаметрі. Листя у алое містять багато соку, різної довжини і форми, гладкі або з невеликими шипами по краях, а іноді і по всій поверхні. Вони розташовуються по спіралі;

Вже багато тисячоліть Алое Вера рахується рослиною – лікарем. В народній медицині воно відоме завдяки своїм зволожуючим, заспокійливим, поживним, антибактеріальним, протигрибковим властивостям ,а також здатністю виводити з організму різні шлаки та токсини. Алое Вера відома як “рослина першої допомоги”, “лікувальна рослина”, а також “чудотворна рослина”.

Сік цієї воістину чарівної рослини містить більше 200 корисних компонентів. У їх числі ефірні олії, 20 мінералів, 18 незамінних амінокислот і 12 вітамінів (включаючи рідкісні В12 і фолієву кислоту).

 

                               Місця походження рослини

Батьківщиною алое вера є острови Кабо Верде та Канарські острови, де воно досі зустрічається у дикому вигляді. Широко інтродуковано та культивується по всьому світу.

 

                          Історія пов’язана з рослиною

 

     У продовж багатьох тисяч років Алое Вера являється однією з найпопулярніших і однією з найзагадковіших рослин у світі та упродовж багатьох тисяч років служить.

     Перша згадка про застосування Алое Вера з лікувальною метою датується 1500 роком до н.е  можна побачити на глиняних табличках древніх шумерів, а з початку історії Єгипту можна бачити зображеними на посудинах. “Єгипетська книга ліків”, яка була написана на папірусі в XV столітті до Різдва Христового, описує застосування Алое Вера з лікувальною метою. Також є згадка про Алое яка зафіксована  на папірусі Еберс. Зараз цей історичний документ зберігається в Університеті Лейпцига.

Алое Вера багато століть назад лікувала від хвороб єгиптян, греків і римлян, а також допомагало їм зберігати красу і молодість. Так, є свідчення, що Клеопатра в косметичних цілях любила використовувати гель, приготований з алое. Можливо, саме завдяки цьому засобу вона славилася своєю чарівною красою і неповторним шармом.

 

Мусульмани Єгипту вважали Алое Вера  священною рослиною . Вони вірили, якщо повісити Алое над дверима то це , як би захистить їхній будинок  від осуду і злого впливу. Єгиптяни використовували алое вера, також для лікування туберкульозу. У Стародавньому Єгипті, коли фараон помер, на Церемонію похорону були присутні тільки за запрошеннями, в ціну включався: фунт алое. Єгиптяни використовували пахучі суміші алое і мірри для бальзамування. Багатство людини і повага до фараона були оцінені за кількістю фунтів алое які він приніс.

 

                                      Хімічний склад рослини

 

Алое прискорює процеси регенерації клітин, що дає можливість застосовувати його  для лікування опіків, ран, порізів та укусів. Листя Алое Вера на 99% складається з води і залишився 1% який за своїм вмістом нагадує джерело з мікроелементами ,мінеральними  речовинами та амінокислотами. На сьогоднішній день відомо ,що в його склад входять більше двохсот тисяч корисних поживних речовин. Листя і сік Алое Вера містять антраглікозиди – речовини, які подразнюють слизову оболонку і підсилюють перистальтику кишечника.

 

Користь Алое Вера

За останніми науковими  показниками дослідили , що Алое Вера має здатність впливати на рівень цукру та холестерину в крові тим самим знижуючи їх показники.

Алое досить часто використовують у косметичній продукції оскільки через багатий вміст біологічно-активних речовин він здатний активно проникати в товщу шкіри стимулюючи тим самим природні та обмінні процеси, які активізують  вироблення колагену і еластину, що відповідають за пружність і еластичність шкіри.

Сік рослини корисний при розладах сну, є одним із засобів комплексного лікування астми, застосовується для зміцнення імунної системи  і покращення загального стану організму.

Широко використовують для лікування туберкульозу і захворювань шкіри, колітів, гастритів в хронічній формі, панкреатитів, кон’юнктивіту, катаракти, глаукоми, короткозорості прогресуючого перебігу , помутніння склоподібного тіла і інших захворювань очей, в тому числі запального характеру.

 

Останнім часом науковці активно взялися за вивчення впливу цієї рослини на ракові клітини, оскільки у своєму складі вона містить речовину яка стимулює клітини нашого імунітету – ацеманнан.

Завдяки вмісту діючої речовини сабуру  Алое здатен впливати на посилення перистальтики тонкого кишечника тим самим створюючи легкий проносний ефект. Алое призначають для лікування атонічних та хронічних запорів.

 

                                 Фармакологічна дія рослини

Алое Вера використовується в медицині у вигляді 3 груп препаратів:

  • Свіжий сік
  • Препарати для тканинної терапії
  • Сухий концентрований сік сабур

 

Алое Вера має бактерицидні та бактеріостатичні властивості відносно груп мікробів:

  • Стафілококів
  • Стрептококів
  • Кишкової палички
  • Дифтерійної палочки
  • Шигел
  • Сальмонел

Алое Вера являється прекрасним біостимулятором, що проявляється у покращенні загального стану організму після споживання продукції з вмістом соку Алое Вера.

 

                                        Алое Вера в гінекології

 

Алое ефективний в лікуванні жіночих захворювань, зокрема вульвиту, кольпіту, ерозії шийки матки. Для цього добре робити ванночки з соком алое, розведеним водою, використовувати тампони, змочені в соку. Тампони тримати в піхву не більше трьох годин.

 

 

Продукція з вмістом Алое підходить для всіх членів сім’ї. Приймати його можна щодня. Алое це  найкращий натуральний профілактичний засіб, який принесе масу задоволення. Користуйтеся натуральною продукцією і живіть здорово!

 

 

 

Posted by aloeveramart